Zde se objeví něco z mých představ o zdravovědě. Jde sice o moje osobní názory, ale jsou podepřené léty vlastního výzkumu – na sobě samém.
Za to, co jsem se v této oblasti naučil ovšem vděčím řadě lidí, z nichž bych vyzdvihl:
Jak přistupujeme k vlastnímu zdraví a jaké je postavení novodobého kněžstva – Doktorů.
Opravdu můžou bacily za naše nemoci? Ovšem naše bacily mají ve skutečnosti zájem na našem zdraví, protože to jistí i jejich život. Problémem je však hlen.
Metabolizmus a co o něm většinou nevíme. Původ hlenu a jeho účinky.
A nakonec ještě povídání o homeopatii – což je prý 2. nejrozšířenější léčebný systém tohoto světa.
Naše oficiální západní zdravověda, tak, jak ji známe z našich nemocnic a ordinací, není zdaleka jediným způsobem, jak (se pokusit) navracet zdraví. Podle jistého článku z časopisu Lékárna je dokonce až čtvrtá nejpoužívanější, když na prvním místě je čínská medicína a na 2. místě je homeopatie. V tomto článku se pokusím shrnout základní východiska a vlastnosti západní medicíny.
Další povídání je o fantastickém světě čínské medicíny, která je však silně závislá na staré čínské filozofii. Podle jistého článku z časopisu Lékárna je čínská medicína nejpoužívanějším zdravotnickým systémem na tomto světě. Pokusím se uvést, pro našince snad pochopitelným způsobem, její nejhrubší základy a východiska.
Dýchání nás provází po celý život, od narození až do smrti. Dýchání, to je nádech, výdech, nádech .. a tak pořád dokola – takže to je vlastně jednoduché. Nebo, že by ne?
Ve zdravém těle zdravý duch – je pořekadlem sokolů – a mělo by být pořekadlem nás všech. Zde něco k těm duševním záležitostem.